Tabara-Potigrafu


Tabara Potigrafu

Tabara de Vara LuminaMath 2016

Cand?

6-10 iulie 2016: Arad, Arges, Bacau, Bihor, Bistrita-Nasaud, Botosani, Braila, Brasov, Bucuresti, Buzau, Calarasi, Caras-Severin, Cluj, Hunedoara, Neamt, Salaj.

11-15 iulie 2016:  Constanta, Covasna, Dambovita, Dolj, Galati, Giugiu,  Ialomita, Iasi, Ilfov, Maramures, Mehedinti, Olt, Prahova.

16-20 iulie 2016: Alba, Harghita, Mures, Sibiu, Suceava, Teleorman, Timis, Tulcea, Valcea, Vaslui, Vrancea.


CONFIRMATI TABARA PANA LA 10 MARTIE 2016!!!
Va rugam sa confirmati prezenta in tabara Potigrafu pana cel tarziu la data de 10 Martie 2016, printr-un e-mail la raluca.misu@luminamath.ro – locurile neconfirmate nu vor fi considerate ca fiind rezervate.
Pentru confirmarea rezervarii va rog sa mentionati numele si prenumele elevului, clasa, scoala, localitatea, judetul. De asemenea, va rugam sa specificati ce varianta alegeti pentru a ajunge la Potigrafu: plecare din Bucuresti, plecare din Ploiesti sau intalnire direct la Potigrafu (in ziua plecarii din celelalte locatii, ora 9:30).

Unde?

Campingul Potigrafu, Localitatea Potigrafu, Judetul Prahova.

In cadrul campusului scolar Potigrafu, oferim:

  • Spatii de cazare moderne, camere duble dotate cu grupuri sanitare, cablu, internet;
  • Sala de mese;
  • Sali de relaxare si petrecere a timpului liber prevazute cu jocuri;
  • Terenuri de sport;
  • Instalatie de supraveghere video pentru asigurarea sigurantei si securitatii elevilor in timpul taberelor si excursiilor organizate in campus;

In cadrul campusului sunt angajate persoane calificate pentru activitatile cu elevii.

In timpul sederii in campus se organizeaza activitati scolare de pregatire pentru concursuri si olimpiade scolare, activitati extrascolare de petrecere a timpului liber.


Plecari:

Grupa 1: Arad, Arges, Bacau, Bihor, Bistrita-Nasaud, Botosani, Braila, Brasov, Bucuresti, Buzau, Calarasi, Caras-Severin, Cluj, Hunedoara, Neamt, Salaj.

  1. 6 -10 iulie 2016, Ora: 9:00 Bucuresti – Liceul International de Informatica Bucuresti (ICHB); Adresa: Str. Balta Albina, nr. 9
  2. 6-10 iulie 2016, Ora: 9:00 Ploiesti – Scoala Spectrum Ploiesti; Adresa: Str. Infratirii, Nr. 4

Grupa 2: Constanta, Covasna, Dambovita, Dolj, Galati, Giugiu,  Ialomita, Iasi, Ilfov, Maramures, Mehedinti, Olt, Prahova.

  1. 11-15 iulie 2016, Ora: 9:00 Bucuresti – Liceul International de Informatica Bucuresti (ICHB); Adresa: Str. Balta Albina, nr. 9
  2. 11-15 iulie 2016, Ora: 9:00 Ploiesti – Scoala Spectrum Ploiesti; Adresa: Str. Infratirii, Nr. 4

Grupa 3: Alba, Harghita, Mures, Sibiu, Suceava, Teleorman, Timis, Tulcea, Valcea, Vaslui, Vrancea.

  1. 16-20 iulie 2016, Ora: 9:00 Bucuresti – Liceul International de Informatica Bucuresti (ICHB); Adresa: Str. Balta Albina, nr. 9
  2. 16-20 iulie 2016, Ora: 9:00 Ploiesti – Scoala Spectrum Ploiesti; Adresa: Str. Infratirii, Nr. 4

Toate costurile legate de transportul din punctele mentionate mai sus, precum si masa, excursiile si cazarea sunt suportate de catre institutia noastra.

Participantii trebuie sa aiba in posesie cartea de identitate sau carnetul de elev, dupa caz.


Regulament:

1. Elevii vor fi impartiti in doua grupe: clasele II – IV si clasele V – VIII ( fete-baieti separat)

2. La un numar de 8-10 elevi va exista un profesor supraveghetor. Grupele de fete vor fi supravegheate de doamne profesoare.

3. Vor fi 3 mese pe zi, la ore fixe si toata lumea trebuie sa le respecte.

4. Toti elevii vor trebui sa-si aduca cu ei cartile pe care vor sa le citeasca in aceasta vacanta, pentru ca vor exista ore special dedicate pentru acest lucru.

5. Elevii pot avea asupra lor telefoane mobile, laptop-uri, jocuri sau orice alt dispozitiv electronic, dar acestea trebuie inchise in timpul activitatilor desfasurate. Pentru comunicarea cu parintii se vor pune la dispozitie numerele de telefon ale profesorilor supraveghetori.

6. Orice activitate in cadrul taberei trebuie sa aiba acordul directorului de tabara.

7. Participarea in tabara implica prezenta la toate activitatile din program.

8. Participantii nu vor intarzia la activitatile incluse in programul de tabara afisat pe fiecare zi.

9. Participantii vor purta ecusonul primit, pe toata durata taberei.

10. Toate persoanele din tabara se vor purta respectuos cu cei din jurul lor.

11. Participantilor nu le este permis sa paraseasca tabara fara acordul directorului de tabara.

12. Se interzice accesul persoanelor straine in incinta taberei fara acordul directorului taberei.

13. Dupa mese toti participantii vor returna farfuriile, tacamurile, paharele, platourile la locul indicat pentru debarasare.

14. Participantii se obliga sa nu deterioreze/distruga bunurile materiale existente in tabara. Costurile daunelor materiale efectuate de participanti  vor fi suportate de catre parinti.

15. Participantii vor incuia usa dormitorului doar atunci cand parasesc camera.

16. La excursiile organizate in tabara participantii nu au voie sa se departeze de autocar sau de grup fara acordul responsabilului;

17. Se interzice detinerea si utilizarea in perimetrul taberei a jucariilor care pot afecta sanatatea sau integritatea corporala a celor din jur (pusti cu bile, lasere etc.)

18. Alte reguli de comportament vor fi prezentate la deschiderea oficiala a taberei.

19. Refuzul de a observa si respecta aceste reguli poate duce la parasirea taberei inainte de termen. Exmatricularea din tabara se hotaraste in consiliul organizatorilor.


ZIUA 1

09:00

Plecare spre Potigrafu

10:00

Micul dejun

10:30 – 11:00

Sedinta de organizare

11:00 – 13:00

Timp liber

13:30 – 14:00

Pranz si odihna

14:30 – 16:00

Matematica

16:00 – 16:30

Gustare (fructe)

16:30 – 18:30

Sport

18:30 – 19:00

Timp liber

19:00 – 20:00

Cina, odihna si ceai

20:00 – 21:00

Lectura

21:00 – 22:30

Film

23:00

Stingerea

ZIUA 2

07:30 – 08:00

Desteptarea

08:00 – 08:30

Gimnastica

08:30 – 09:00

Micul dejun

09:30 – 11:00

Matematica

11:30 – 13:00

Activitati sportive

13:00 – 14:00

Pranz si odihna

14:30 – 16:00

Matematica

16:00 – 16:30

Gustare (fructe)

16:30 – 19:00

Sport

19:00 – 19:30

Cina, odihna si ceai

19:30 – 20:30

Lectura

21:00 – 22:30

Film

23:00

Stingerea

ZIUA 3

07:30 – 08:00

Desteptarea

08:00 – 08:30

Gimnastica

08:30 – 09:00

Micul dejun

09:00 – 10:00

Matematica

10:00 – 19:00

Excursie la Bucuresti:

  • Casa Poporului
  • Pranz ISB sau ICHB
  • Turul Bucurestiului
  • Muzeul Satului
  • Muzeul Antipa

19:00 – 20:00

Cina, odihna si ceai

20:00 – 21:00

Concursuri (Intrebari DA/NU, Intrebari de cultura generala etc.)

21:00 – 22:30

Film

23:00

Stingerea

ZIUA 4

07:30 – 08:00

Desteptarea

08:00 – 08:30

Gimnastica

08:30 – 09:00

Micul dejun

09:00 – 10:30

Matematica

10:30 – 18:00

Aventura Parc Brasov

19:00 – 19:30

Cina, odihna si ceai

19:30 – 21:00

Film

21:30 – 22:30

Foc tabara

ZIUA 5

07:30 – 08:00

Desteptarea

08:00 – 08:30

Gimnastica

08:30 – 09:00

Micul dejun

09:00 – 13:00

Activitati sportive

13:00 – 14:00

Pranz (Gratar in aer liber Potigrafu)

14:00 – 16:00

Cerenomia de inchidere

16:00

Intoarcere la Bucuresti


All for Joomla All for Webmasters